Přeskočit k obsahu

Jak fungují registrace do katalogů?

Registrace do katalogů se provádějí proto, aby se o Vašem webu dozvěděli právě Vaši budoucí zákazníci. Přicházejí z katalogů, a také z vyhledáváčů, na které má registrace pozitivní vliv.

Naši zákazníci

Mezi naše zákazníky nepatří jen SEO profesionálové a pokročilí správci webových stránek. Ale i lidé či firmy, kteří teprve na svém webu začínají pracovat a chtějí prostě zvýšit návštěvnost.

Rádi bychom tedy na tomto místě vysvětlili k čemu to celé je a jak to funguje.

Co je to katalog?

Slovem katalog obvykle rozumíme internetovou stránku, kde jsou odkazy na různé weby roztřízené do kategorií.
Na katalog člověk (návštěvník) přijde, když potřebuje něco najít podle kategorie. Vycházíme tedy z toho, že na katalog chodí lidé. A jednoduše, pokud v katalogu vaše stránky nejsou, nikdo na ně nemůže kliknout.
Pokud tam jsou, získáte dlouhodobě zdroj lidí, kteří budou vaše stránky navštěvovat.

To je tedy první znatelný přínos registrace do katalogů, ale je toho více...

Jak mě to ale posune ve vyhledávačích?

Internetové odkazy vyhledávače považují za hlasy - jako ve volbách. Každá stránka, která někam odkazuje se považuje za voliče.

Pokud tedy budou existovat stránky A, B a C a stránky A a B budou odkazovat na C, pak obě tyto stránky hlasují pro to, aby stránka C byla ve vyhledávači první.

V tom případě, pokud na vás povede např 100 odkazů z různých katalogů, vyhledávače to zjistí a považují tyto odkazy za hlasy pro vaši stránku.

No a pak už je to jako ve volbách, kdo má více hlasů je na prvním místě.

Je známým faktem, že vyhledávače (google, seznam, jyxo a další) používají pro určení pozice Vašeho webu mimo jiné i takzvaný pagerank. A právě pagerank je takový ukazatel, kolik hlasů dokázala ta která stránka získat.

Více informací

Pokud si stále nejste jisti přínosem, který pro vás může naše služba mít, neváhejte nám zavolat nebo napsat a zeptat se.

Pokud je vám již vše jasné, zaregistrujte se